دوره یادگیری اثر بخش و موثر | عصب شناسی مطالعه و یادگیری

این دوره بهترین و کاربردی ترین تکنیک‌های مطالعه را در اختیار شما قرار میده. برای اینکه مغزتون با مطالب زیاد و حواشی خسته نشه، ما سعی کردیم تکنیک ها را کوتاه و به صورت تصویری آماده کنیم تا خیلی سریع دوره را تموم کنید و پاداش مغز که برای  اتمام کار هست را با دوپامین دریافت کنید.

هشدار: اما یادتون باشه خیلی گذرا و  سرسری فایل ها را نشنوید. توصیه می‌کنیم نکات هر درس را یادداشت کرده تا بتونید هر بار مرورش کنید و در مواقع لزوم ازش استفاده کنید.
 

این دوره چه کمکی به من میکنه؟

در این دوره کوتاه، شما راه میانبر مسیر یادگیری را می آموزید و به جای اینکه با روش های قدیمی مطالعه، کارکردتون را پائین بیارید، به صورت مؤثرتری مطالعه میکنید.


این دوره برای چه کسانی مناسبه:

 • دانشجویانی که به دنبال یادگیری موثر تر هستند
 • دانش‌آموزان که به دنبال یادگیری موثر تر هستند
 • مربیان و معلمان جهت آموزش تکنیک‌های مطالعه  به شاگردان
 • آمادگی برای کنکور
 • والدینی که به دنبال آموزش تکنیک‌ای مطالعه به فرزندان خود هستند و
 • برای هر شخصی که به دنبال مطالعه و یادگیری است.
 

سرفصل‌های دوره چیه؟

این دوره شامل ۳ فایل صوتی و ۱۲ فایل ویدئویی هست . در ۳ فایل صوتی شما با اصول اولیه مطالعه آشنا میشید؛ اینکه در کنار یادگیری تکنیک‌ها باید از چه نکاتی آگاه باشید و ازش غافل نشید. حتما توصیه‌های  ۳ فایل صوتی را در کنار تکنیک‌هایی که در فایل‌های تصویری گفته شد، رعایت کنید.

نکته مهم: سعی کنید همه روش ها را امتحان کنید و از بین تکنیک ها، کارآمدترینش را با توجه به سبک خودتون انتخاب کنید.


مفهوم مطالعه موثر و اثر بخش

همه ما این را شنیده‌ایم که برای تغییر زندگی و به اصطلاح موفق شدن در هر زمینه‌ای لازم است که مطالعه کنیم. مطالعه به ما کمک می‌کند جهان را بهتر بفهمیم و بتوانیم تجزیه و تحلیل درست‌تری از اوضاع زندگی خود داشته باشیم. اما وقتی یک کتاب را باز کرده و بخشی از آن را مطالعه می‌کنیم، چندان تغییری حس نمی‌شود. یا در اواسط کتاب خسته می‌شویم، یا مطالب را خوب یاد نمی‌گیریم یا اگر هم یاد می‌گیریم سریع آن را فراموش می‌کنیم. ایراد کار کجاست؟ این موضوع زمانی مشکل ایجاد می‌کند که هدف ما مطالعه برای کنکور باشد.
خیلی از ما اطلاع نداریم که زمانی یک مطالعه ارزش دارد که مفید و اثر بخش باشد. سیستم شناختی ما تنها با مطالعه اثربخش است که چیزی را می‌آموزد و دچار تغییر و تحول می‌شود. برای همین یک دوره یادگیری اثر بخش و موثر در رادیو بینا تهیه شده که می‌توانید با هزینه‌ای اندک آن را فراهم کنید و مطالعه خود را اثر بخش کنید. اما مفهوم مطالعه موثر و اثر بخش چیست؟ با ما تا پایان مقاله همراه باشید تا این مفهوم را به طور کامل برای شما باز کنیم.

چگونه انگیزه و تمرکز خود را در زمان مطالعه و کنکور حفظ کنیم؟

یکی از مهم‌ترین انواع مطالعات در طول زندگی بسیاری از ما، مطالعه برای کنکور است. کنکور یک سد بزرگ، ولی شکست‌پذیر است که تنها با مطالعه موثر و اثر بخش می‎‌توان از آن گذر کرد. زمانی می‌توانید در دوران مطالعه برای کنکور انگیزه و تمرکز خود را حفظ کنید که مطالعه شما اثر بخش باشد. اما یعنی چه؟ مطالعه‌ای اثر بخش است که اولا هر آنچه می‌آموزید در ذهن شما بماند و با خواندن مطالب جدید آموخته‌های قبلی شما فراموش نشود.
درثانی شوق برای یادگیری مطالب جدید نیز داشته باشید و در وسط کار کاملا انگیزه خود را از دست ندهید. این دو فاکتور برای حفظ تمرکز و انگیزه در زمان مطالعه مطالب کنکور بسیار ضروری هستند. در ادامه روش‌هایی برای رسیدن به این دو فاکتور در زمان مطالعه کنکور به شما معرفی خواهیم کرد، اما اگر همین الان قصد دارید کار خود را شروع کنید، دوره یادگیری اثر بخش و موثر در اختیار شماست تا هر مرحله از مطالعه شما را برنامه‌ریزی کرده و تا گرفتن نتیجه مطلوب کنارتان باشد.

بهترین روش مطالعه کنکور در زمان کم

مطالعه کنکور در زمان کم، موقعی ارزش دارد و برای شما موفقیت به ارمغان می‌آورد که از مطالعه موثر و اثر بخش استفاده کنید. مطالعه اثر بخش در زمان کم دارای فاکتورهای زیر است:
 • تکنیک‌های مطالعه فشرده که به شما می‌آموزد برای یادگیری یک مطلب لازم نیست کل آن را بخوانید.
 • خواندن مطالب مهم که برای هر موضوع و هر درس محتوایی مشخص است.
 • استفاده از تکنیک‌های حفظ و یادآوری که به شما کمک می‌کند مطالبی که آموخته‌اید را فراموش نکنید.
 • استراحت به موقع طوری که هم خستگی شما رفع شود و هم بتوانید با انرژی بیشتر به خواندن مطالب ادامه دهید.
این تکنیک‌ها هر کدام حاصل تجربه افراد متخصص در زمینه مطالعه برای کنکور است که در این جا به‌صورت خلاصه بیان شد، اما اگر قصد دارید از ریز جزئیات هر کدام با خبر شوید و در طول چند ماه مطالب کنکور را جمع‌آوری کنید طوری که نتیجه‌ای مثبت از آن بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم دوره یادگیری اثر بخش و موثر که با هزینه‌ای اندک قابل تهیه است را خریداری کنید و از نکات فراوانی که در آن بیان شده استفاده کنید.

هوشمندانه درس خواندن برای کنکور

مهم‌ترین نکته در مطالعه موثر و اثر بخش این است که بتوانید هوشمندانه درس بخوانید. عده زیادی از افراد را سراغ داریم که چند سال است پشت سد کنکور مانده‌اند و با این که روزی 10 ساعت درس می‌خوانند و تلاش زیادی می‌کنند، اما به نتیجه دلخواه نمی‌رسند و همین باعث می‌شود از خود بپرسیم آیا تلاش زیاد مهم است یا هوشمندانه تلاش کردن. هوشمندانه درس خواندن دارای ویژگی‌هایی است که تعدادی از مهم‌ترین آن‌ها شامل:
 • مرور به موقع مطالب: این که دقیقا بعد از خواندن چه حجم از مطالب آن‌ها را مرور کنید یکی از فاکتورهای متمایزکننده مطالعه هوشمندانه از مطالعه بی نتیجه است.
 • خلاصه‌نویسی بهینه: این که کدام مطالب باید خلاصه شوند و اصلا چطور باید یک مطلب را خلاصه‌نویسی کرد تا مفید واقع شود ویژگی دیگر مطالعه هوشمندانه است.
 • هر از چندگاه خود را محک بزنید: برای این که مطمئن شوید مطالب را خوب فهمیده‌اید باید هر از چندگاه خود را محک بزنید.
 • مطالعه را به عادت خود تبدیل کنید: زمانی مطالعه شما هوشمندانه است که به یک عادت تبدیل شود و خودتان دلتان بخواهد که این کار را انجام دهید.
مطالعه هوشمندانه دارای نکات بسیار زیاد دیگری نیز هست که یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها برای موفقیت در کنکور محسوب می‌شود. برای همین پیشنهاد می‌کنیم دوره یادگیری اثر بخش و موثر را تهیه کنید تا به‌صورت عملی و گام به گام مطالعه هوشمندانه انجام داده و نتیجه مطلوب خود را در کنکور بگیرید.

چگونه می‌توانم در زمان کم، مطالب زیادی را مطالعه کنم؟

مطالعه مطالب زیاد در زمان کم یک هنر است. البته شاید گمان کنید که این کار هیچ فایده‌ای ندارد و مطالب به‌صورت عمیق در ذهن حک نمی‌شود، اما اشتباه نکنید. اگر از روش اصولی آن که در دوره یادگیری موثر و اثر بخش مرحله به مرحله توضیح داده شده استفاده کنید، خواهید دید که اتفاقا این روش بسیار کارآمد است و برای شب امتحان یا مطالعه برای کنکور در زمان اندک بسیار مفید است. چند ویژگی این نوع مطالعه شامل:
 • استفاده بهینه از زمان استراحت: در زمان‌های استراحت بین مطالعه مطالب، استفاده بهینه کنید، به شکلی که نه استرس شما را در بر بگیرد و نه فشار زیادی به ذهن شما وارد شود.
 • مطالعه پایدار: هر روز حتی در حد 10 دقیقه هم که شده تمام مطالب را کنار هم بخوانید. این کار باعث می‌شود یک توانایی جدید در ذهن شما ایجاد شده و یادگیری موازی برای مغز شما فعال شود.
 • نت‌برداری کنید: هیچ چیزی به اندازه نت‌برداری هنگام مطالعه به درک عمیق آن در زمان کوتاه کمک نمی‌کند.
 • مطالب را جلوی چشم قرار دهید: سعی کنید همه نت‌هایی که برداشته‌اید یا فرمول‌های مهم را جلوی چشم خود قرار دهید تا مغزتان با دیدن آن‌ها هم مرور انجام دهد و هم به طور عمیق آن‌ها را بیاموزد.

شب امتحان چگونه درس بخوانیم

پیشگیری بهتر از درمان است، اما اگر شما هم جزو کسانی هستید که در طول ترم تحصیلی درس نخوانده و همه را به شب امتحان موکول می‌کنید نگران نباشید. بسیاری از افراد این عادت را دارند و لزوما چیز بدی نیست، تنها کافی است آن را پذیرفته و با مطالعه موثر و اثر بخش در شب امتحان آن را مدیریت کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟
 • از خواندن مطلب جدید امتناع کنید و تمرکز زیادی روی چیزهایی که در طول ترم آموخته‌اید، بگذارید.
 • هرگز بی خوابی نکشید و حداقل 6 ساعت خواب کافی داشته باشید.
 • حتما نکته‌برداری کنید و 1 ساعت مانده به رفتن سر جلسه امتحان نکاتی که یادداشت کرده‌اید را مرور کنید.
 • به هیچ وجه نگذارید تا استرس بر شما غلبه کند؛ زیرا مانع آموختن مطالب می‌شود
 • زمان خود را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید و حتما جایی برای استراحت حتی در حد چند دقیقه بگذارید.
درنهایت این که پیشنهاد می‌کنیم دوره یادگیری موثر و اثر بخش را تهیه کنید تا هر بار که نیاز بود شب امتحان درس بخوانید دچار مشکل نشوید و به سادگی از پس آن برآیید.


چگونه درس بخوانیم برای امتحان

به زیاد درس خواندن نیست! حتما شما هم افرادی را دیده‌اید که دو روز قبل از امتحان درس خوانده و نمره 20 می‌گیرند. در مقابل نیز هستند کسانی که کل طول سال درس می‌خوانند، اما نتیجه مطلوبی نمی‌گیرند. تفاوت کجاست؟ آیا هوش نفر اول خیلی زیاد است و نفر دوم کم است؟ خیر. جدای از هوش که یک فاکتور کمک‌کننده است، این نوع مطالعه است که به موفقیت شما در امتحان کمک می‌کند. اگر به تکنیک‌های مطالعه موثر و اثر بخش احاطه پیدا کنید  در هر امتحانی موفق خواهید شد.
این تکنیک‌ها را در طول مقاله تا این جا به‌صورت جزئی بررسی کردیم  اما اگر قصد دارید با تمام آن‌ها آشنا شوید و موفقیت خود را تضمینی کنید، می‌توانید دوره یادگیری موثر و اثر بخش رادیو بینا را که یک پک کامل از برنامه‌ریزی برای امتحان و کنکور، مدیریت زمان و استرس، تکنیک‌های مطالعه عمیق در زمان کم و... است را با هزینه اندک تهیه کنید و از مطالب آن بهره کافی ببرید تا دیگر در هیچ امتحانی چه شب امتحان چه چند ماه مانده به کنکور، دچار مشکل نشوید.

چگونه درس بخوانیم و برنامه ریزی کنیم

با این که برای هر کس روشی مشخص برای برنامه‌ریزی و درس خواندن وجود دارد، اما مغز ما یک سیستم با طرز کار مشخص است که اگر این طرز کار را بشناسید می‌توانید یک برنامه‌ریزی مفید برای درس خواندن خود طراحی و پیاده‌سازی کنید. برنامه‌ریزی نیز نیاز به دانش و تجربه دارد  برای همین یک برنامه‌ریزی برای همه جواب نمی‌دهد، اما اگر برنامه‌ریزی شما شامل فاکتورهایی که در ادامه می‌آید نباشد، نتیجه مطلوبی از آن نخواهید گرفت:
 • هدف اصلی را مشخص و بر اساس آن ریز هدف‌ها را تعیین کنید.
 • دروس را دسته‌بندی کنید و مطالعه آن‌ها که سخت‌تر است را به زمانی موکول کنید که مغزتان بیشترین توانایی را دارد.
 • هر بار در پایان روز مدت زمان مطالعه مفید خود را یادداشت کنید و سعی کنید روز بعد به اندازه اندکی به آن اضافه کنید.
 • حتما زمان‌هایی مناسب برای استراحت در نظر بگیرید تا خسته نشوید.
جدای از این فاکتورها، اگر قصد دارید به روشی علمی و اصولی برای درس خواندن خود برنامه‌ریزی کنید می‌توانید دوره یادگیری موثر و اثر بخش را تهیه کنید؛ زیرا در این دوره به شما آموزش داده خواهد شد که چطور یک برنامه موثر برای مطالعه خود طراحی و پیاده‌سازی کنید.

چگونه درس بخوانیم تا یادمان نرود

بسیاری از افراد هنگام مطالعه مطالب درسی مشکلی با خواندن پیوسته ندارند و روی برنامه خود پایدار هستند، اما بعد از مدتی متوجه می‌شوند که هر چه در گذشته خوانده‌اند را فراموش کرده‌اند. برای این که بتوانید طوری درس بخوانید که هر آن چه آموخته‌اید فراموش نشود باید مغز خود را عادت دهید که با هر بار خواندن مطالب جدید، قدیمی‌ها را مرور کند. این کار تنها با یادداشت‌برداری از مطالب قدیمی، قرار دادن آن‌ها جلوی چشم خود، مرور هر روزه آن‌ها حتی در حد ۱۰ دقیقه و البته ایجاد ارتباط میان مطالب جدید و قدیمی امکان‌پذیر است.
این که چطور می‌توان این تکنیک‌ها و تکنیک‌های پیشرفته دیگر برای مطالعه موثر و اثر بخش را در زندگی پیاده‌سازی کرد نیازمند دسترسی به منابع مطالعاتی به روز و مشورت با متحصصان است. در دوره یادگیری موثر و اثر بخش تمام این مطالب گام به گام به شما آموزش داده می‌شود، طوری که برای یادگیری مطالب بدون فراموشی آموخته‌های قبلی به هیچ مشکلی برنخواهید خورد و با خیال راحت می‌توانید هر موضوعی را بیاموزید و درس‌های قدیمی را همچنان از یاد نبرید.

چطور درس بخوانیم که خیلی سریع یاد بگیریم

وقتی که شما ذهن خود را تمرین دهید که مطالب جدید بیاموزد و مطالب قدیمی را از یاد نبرد، مقدار زیادی مطلب را در زمانی کوتاه بیاموزد، به‌صورت عمیق مطالب را درک کرده و به حافظه بلند مدت شما بسپارد و... در یک کلام توانسته‌اید مطالعه موثر و اثر بخش انجام دهید. این کار به شما خواهد آموخت که سرعت یادگیری خود را بیشتر از قبل کنید و اگر مثلا در گذشته یک فرمول را در یک روز می‌آموختید، از این به بعد بتوانید در نیم ساعت آن را آموخته و به حافظه خود بسپارید.
بسیاری از سایت‌ها و کتاب‌ها هستند که مطالب زردی مثل تکنیک تندخوانی، یادگیری فیزیک (یا هر مطلب دیگری) در 20 دقیقه و... را تبلیغ می‌کنند که البته همه آن‌ها غیرعلمی بوده و چیزی به شما اضافه نمی‌کند. برای این که بتوانید به روش اصولی و درست یادگیری سریع مطالب درسی را بیاموزید، از دوره یادگیری موثر و اثر بخش غافل نشوید. این دوره حاصل تجربه متخصصان و مطالعات عمیق در زمینه دستگاه شناخت انسان است که با هزینه‌ای اندک در اختیار شما قرار گرفته است.

چگونه درس بخوانیم تا 20 بگیریم

اگر قصد دارید طوری درس بخوانید که 20 بگیرید راهی جز یادیگری موثر مطالب ندارید. شما باید به گونه‌اب مطالب را بیاموزید که اولا در زمانی کم مقدار زیادی مطلب در ذهن شما جا شود، با خواندن مطالب جدید مطالب قبلی را فراموش نکنید، بتوانید با سرعت زیادی مطالب جدید بیاموزید و البته هنگام مطالعه دچار استرس نشوید و بتوانید زمان مطالعه خود را مدیریت کنید.
دستیابی به این توانایی‌ها زمانی امکان‌پذیر است که دوره یادگیری موثر و اثر بخش را تهیه کنید و با صرف مدت زمانی کوتاه از راهنمایی‌های آن پیروی کنید. در این‌صورت خیال شما راحت خواهد بود که حتما در امتحان 20 می‌گیرید. حتی سخت‌ترین امتحان‌ها را هم می‌توانید با پیروی از تکنیک‌هایی که در این دوره به شما آموخته خواهد شد با نمره 20 پشت‌سر بگذارید.

سخن پایانی
هر آن‌چه لازم بود درباره مفهوم مطالعه موثر و اثر بخش بیاموزید را در این مطلب بیان کردیم. این نوع مطالعه نه تنها به موفقیت شما در شب امتحان و چند ماه مانده به کنکور کمک خواهد کرد، بلکه شما را با مدیریت زمان، برنامه‌ریزی درست و یادگیری عمیق هر موضوعی آشنا می‌کند؛ طوری که در تمام مراحل زندگی خود بتوانید از آن بهره ببرید و به موفقیت‌های بیشتری دست یابید.


سوالات متداول

هوشمندانه درس خواندن برای کنکور چگونه است؟
هوشمندانه درس خواندن برای کنکور این‌گونه است که بتوانید در زمانی کوتاه مطالب زیادی را بیاموزید، قبلی‌ها را از یاد نبرید و هر از چندگاه خود را محک بزنید تا مطمئن شوید مطالب را عمیق آموخته‌اید.

چگونه درس بخوانیم تا 20 بگیریم؟
زمانی شما می‌توانید در یک امتحان 20 بگیرید که مطالب را آموخته باشید و زمانی مطالب را خواهید آموخت که از تکنیک‌های یادگیری موثر و اثر بخش پیروی کنید.

چگونه می‌توانم در زمان کم، مطالب زیادی را مطالعه کنم؟
برای این‌که بتوانید در زمانی کم و محدود مطالب زیادی را مطالعه کنید لازم است که از روش مطالعه موثر و اثر بخش استفاده کنید که مهم‌ترین ویژگی‌های آن نت برداری درست، مطالعه پایدار و پیوسته و استفاده بهینه از زمان استراحت است.

منابع:
 

مدرس : مریم بی زنوزی
قیمت : 998,000 تومان
زمان : 100 دقیقه
آزمون : دارد
پیش نیاز : ندارد
شرکت کنندگان : 70 نفر

دسترسی دائمی :
محتوای همیشه در اختیار شماست و پس از خرید امکان مشاهده آنلاین فراهم است.

بدون نیاز به دانلود :
نیاز به دانلود ندارید و محتوا بلافاصله در دسترس است.

همیشه در دسترس:
دسترسی کامل به دوره با موبایل، لپتاپ و یا تبلت

پرداخت آنلاین:
قابلیت پرداخت آنلاین دوره از طریق کارت به کارت با Paypal و یا واریز مستقیم

گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی

998,000 تومان
35.95$
35.00 €

جدیدترین دوره ها

ورکشاپ روانشناسی
1,595,000 تومان
ورکشاپ روانشناسی
رایگان

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند
امتیاز شما :