• فیلتر
  • جدیدترین
تست خودشناسی شماره 7 : وقت شناس بودن
تست خودشناسی شماره 6 : گرگ در لباس میش
تست خودشناسی شماره 4 : والدین مناسب یا نامناسب
تست خودشناسی شماره 5 : خودشناسی
تست خودشناسی شماره 3: شخص ایده آل گرا
تست خودشناسی شماره 1: خشم سازنده یا مخرب
تست خودشناسی شماره 2: خود واقعی

تست های روانشناسی

تست خودشناسی چیست؟

شخصیت بخش جدا نشدنی از هویت ماست. احساسات، عادات، رفتارها، باورها و عقاید ما شخصیت و هویت را شکل میدهند. شخصیت هر یک از ما طی دانش و تجریباتی که در زندگی بدست میآوریم شکل میگیرد. در مواقعی ممکن است بدلیل حوادث و تجربیات ناگوار، شخصیت ما دستخوش تغییرات زیادی شود و تاثیر منفی بر روی رفتار و عملکرد ما بگذارد. برخی اوقات نیز امکان دارد به علت داشتن باورها و عقاید نادرست، شخصیت ما دچار انحرافاتی شود. لذا لازم است که شناخت کافی نسبت به شخصیت خود داشته باشیم. به علت گسترش تکنولوژی و زندگی ماشینی، افراد فرصت کمتری دارند تا با مراجعه به متخصصین سلامت روان و مطالعه کتب روانشناسی درک صحیحی از شخصیت خود پیدا کنند. به همین منظور متخصصین حوزه روانشناسی راه حلی را تحت عنوان تست خودشناسی برای افراد مشتاق به حوزه شناخت درونی پیشنهاد میکنند. تست خودشناسی یا تست شخصیت به مجموعه سوالاتی گفته میشود که شما میتوانید با جواب دادن به آنها، درک صحیحی نسبت به شخصیت خود داشته باشید. با انجام تست خودشناسی شما قادر خواهید بود عقاید ، باورها و عادات نادرست خود را شناسایی کنید و برای تغییر دادن آن راه حلی مناسب اتخاذ نمایید. در وب سایت رادیوبینا چندین تست شخصیت شناسی رایگان با جواب موجود میباشد. در ادامه این مطلب به توضیحاتی مختصر راجع به این تست های شخصیت خواهیم پرداخت.

تست خودشناسی مایرز-بریگز (MBTI)

دانشمندان و متخصصین حوزه سلامت روان و شناخت فردی، تست های شخصیت شناسی متفاوتی را ابداع کرده اند. یکی از این تست های خودشناسی، تست تیپ های شخصیت مایرز- بریگز یا تست خودشناسی mbti است. در این تست mbti فارسی شما متوجه خواهید شد که در کدام دسته تیپ های شخصیتی قرار خواهید گرفت. آیا شما خودتان را فردی درونگرا میدانید؟ آیا بیشتر تابع احساسات هستید یا از منطق پیروی میکنید؟ در مواجه با مسائل دنیای پیرامون، به ادراک خود رجوع میکنید یا آنها را قضاوت میکنید؟ اینها سوالاتی هستند که در تست مایرز-بریگز به آنها پاسخ داده میشود. با جواب دادن به این سوالات شما میتوانید درک کلی نسبت به نقاط ضعف و قوت، چگونگی برقراری ارتباط عاطفی و پیدا کردن شغل آینده خود داشته باشید. تست mbti فارسی، شامل ۸۸ سوال ۲ گزینه ای میباشد که پاسخ دادن به آن زمان زیادی از شما نمیگیرد. سعی کنید در مورد گزینه انتخابی خود به دقت زیادی به خرج دهید، در اینصورت ارزیابی دقیق تری نسبت به تیپ شخصیتی خود خواهید داشت. شناخت تیپ شخصیتی و آگاهی از ویژگی های منحصر بفرد آن، میتواند تاثیر زیادی در تصمیمات آینده شما داشته باشد و شما را به سمت مسیری درست هدایت کند. لازم به ذکر است که این تست به صورت اخصتصاصی در مجموعه رادیوبینا ترجمه و گردآوری شده و بسیار دقیق عمل می کند. آیا عصبانیت را سازنده میدانید؟

یکی از تست های خودشناسی رایگان مربوط به تست عصبانیت رایگان است. در تست عصبانیت شخصیت شما قادر خواهید بود دیدگاه خود را نسبت به خشم و پرخاشگری ارزیابی کنید. آیا شما میتوانید خشم خود را مهار کنید؟ دیدگاه شما نسبت به عصبانیت چیست؟ اینها سوالاتی هستند که در این تست خودشناسی عصبانیت به صورت رایگان به آنها پاسخ خواهید داد.

 برای شروع تست عصبانیت رایگان کلیک کنید.

آیا شما خود واقعیتان را نشان میدهید؟

تست خودشناسی آنلاین دیگری که در وب سایت ما موجود است، مربوط به این سوال میباشد. با انجام این تست شخصیت شما میتوانید تشخیص دهید تا چه میزان به دیگران اجازه میدهید که خود واقعی شما را بشناسند. آیا شخصیتی مرموز دارید یا با صراحت آنچه که هستید را آشکار میسازید؟ تا چه میزان احساسات و رفتارهای شما واقعی هستند؟ در این تست خودشناسی رایگان به این سوالات پاسخ خواهید داد.

 برای شروع تست رایگان کلیک کنید

آیا در جهانی ایده آل زندگی میکنید؟

تست خودشناسی آنلاین ایده آل گرایی میتواند کمک زیادی به شناخت جنبه های پنهان شخصیت شما بکند. آیا شما فردی ایده آل گرا هستید؟ آیا دوست دارید محیط پیرامون شما کامل و بدون نقص باشد؟ آیا به دنبال تحقق کمال گرایی در زندگی خود میباشید؟ این تست شخصیت شناسی رایگان و با جواب و تفسیر کامل میباشد.

 برای شروع تست رایگان کلیک کنید

آیا والدین مناسبی هستید؟

تست خودشناسی والدین نیز یکی از مهمترین آزمون هایی است که برای هر پدر و مادری انجام دادن آن ضروری میباشد. شما در این تست میتوانید نحوه تربیت فرزندان خود را ارزیابی کنید. آیا معیار های درستی برای تربیت کودک خود دارید؟ تا چه حد از روش های مناسب برای تربیت فرزندان بهره میگیرید؟ این تست شخصیت شناسی آنلاین بوده و زمان زیادی از شما نخواهد گرفت. 

 برای شروع تست رایگان کلیک کنید.


تا چه اندازه خود را میشناسید؟

تست خودشناسی آنلاین فوق سوالاتی را در مورد عقاید و عادت های رفتاری مطرح میکند. اگر شما در شرایطی حاد قرار بگیرید، چه رفتاری را از خودتان بروز میدهید؟ تا چه اندازه بر روی عقاید و باورهای خودتان استوار هستید؟ در برطرف کردن نیازهای اجتماعی، چگونه رفتار میکنید؟ این تست شخصیت شناسی رایگان بوده و با جواب کامل در وب سایت موجود است.

 برای شروع تست رایگان کلیک کنید.

آیا شما گرگی در لباس میش هستید؟

یکی دیگر از تست های شخصیت شناسی آنلاین و با جواب کامل مربوط به آزمون فوق میباشد. شما در این تست قادر به تشخیص این خواهید بود که برای موفق شدن، بر روی بنیان های درستی تکیه کرده اید یا خیر؟ آیا در موقعیت های مختلف چهره متفاوتی از خود نشان میدهید؟

 برای شروع تست رایگان کلیک کنید.

تا چه اندازه وقت شناس هستید؟

تست شخصیت شناسی آنلاین با جواب دیگری که به شما معرفی خواهیم کرد، در مورد موضوع وقت شناسی است. شما در این آزمون میزان وقت شناسی و اهمیت قائل شدن به زمان را متوجه خواهید شد. آیا در موعد مقرر کارها را انجام میدهید یا همیشه بد قولی میکنید؟ تا چه میزان به وقت شناسی و زمان در زندگی خود و سایرین اهمیت میدهید؟ 

 برای شروع تست روی تصویر کلیک کنید.

سوالات متداول

  • آزمون خودشناسی چیست؟
آزمون خودشناسی به مجموعه سوالاتی گفته میشود که میتواند به ما در ارزیابی و شناخت جنبه های مختلف عادات، رفتارها، باور ها و عقاید ما کمک بسیاری میکند. با انجام آزمون خودشناسی شما میتوانید شناخت صحیحی نسبت به خود پیدا کنید.
  • آزمون شخصیت شناسی چقدر زمان میگیرد؟
تلاش ما بر این بوده است که با مطرح کردن سوالات ضروری و اساسی، شما زمان کمتری را برای انجام آزمون ها صرف کنید. کوتاه بودن سوالات و مفید و مختصر بودن آنها زمان بسیار کمی را برای پاسخگویی از شما خواهد گرفت.
  • آیا آزمون شخصیت شناسی راه مناسبی برای شناخت فردی است؟
یکی از راه های شناخت فردی، انجام تست های شخصیت شناسی رایگان میباشد. از آنجایی که این سوالات در موقعیت های متفاوتی مطرح میشوند، میتوانند به شما در ارزیابی صحیح شخصیت کمک زیادی کند.

سخن پایانی

تست خودشناسی آنلاین در ارزیابی و شناخت شخصیت شما بسیار موثر است. سوالات اینگونه آزمون ها طوری طراحی شده اند که موقعیت های متفاوت بسیاری را تحت الشعاع قرار میدهد و تمامی تست شخصیت شناسی با جواب هستند. زیرا رفتار و عادات ما تحت تاثیر عوامل محیطی ممکن است قرار بگیرد، لذا بررسی شرایط مختلف در کیفیت پاسخ آزمون بسیار تاثیر گذار است. شاید این سوال برای شما مطرح شود که آیا یک آزمون شخصیت شناسی میتواند تمام جوانب شخصیت را ارزیابی کند، مسلما جواب خیر است. شما با یک آزمون شخصیت شناسی یا تست های خودشناسی رایگان نمیتوانید تصویر درستی از آنچه که هستید را داشته باشید. لذا باید در جنبه های مختلف زندگی خود جستجو کرده و برای هر بعد از زندگی، آزمون مربوط به آن را انجام دهید. از طرفی دیگر، هزینه آزمون های خودشناسی بسیار بالا میباشد و زمان بسیاری را از شما میگیرد. از این رو ما تلاش کرده ایم تا با ارائه این تست های شخصیت شناسی به صورت آنلاین و رایگان، قدم کوچکی در مسیر خودشناسی شما عزیزان برداریم. از حسن انتخاب شما سپاس گذاریم.
ElGrandeToto - 7elmet Ado 6(MP3_320K)