تکنیک اسکن مغز قبل از آشنایی و ازدواج | کاملا علمی ازدواج کن

تکنیک اسکن مغز قبل از آشنایی و ازدواج | کاملا علمی ازدواج کن

543 نفر
دسته بندی: پادکست روانشناسی > پادکست نوروسایکولوژی [هفتگی و رایگان]

podcast picture
 

تکنیک اسکن مغز قبل از آشنایی و ازدواجPast Psychiatric History in relationship 
در این اپیزود به بررسی نکات مهم قبل از آشنایی و ازدواج پرداختیم. یکی از سؤالاتی که در آشنایی بهتره از طرف مقابلتون بپرسید، پرسش در مورد رابطه های قبلیش هست. البته با توجه به شناختی که از طرف مقابلتون دارید، این پرس وجو را انجام بدید و طرح این سوال طوری نباشه که شما مجبور بشید مسائلی که دوست ندارید را بیان کنید. 
هدف از این سؤال اینه که چالش‌های طرف مقابل شما در رابطه قبلیش چه بوده و چطور مدیریتش کرده. با این بررسی نسبت به مدیریت حل مساله طرف مقابلتون آگاهی پیدا میکنید. 
ای مطالعه بیشتر میتونید مقاله زیر را مورد تکنیک مدیریت خشم بعد ازضربه به سر، مطالعه کنید

 

four-natural-forms-of-intelligence
 

چگونه رابطه زناشویی به هم اتاقی تغییر میکند!؟


اسکن از مغز همسران قبل از آشنایی و ازدواج

شاید عنوان این مقاله برای شما کمی عجیب باشد. مگر اسکن از مغز همسران قبل از آشنایی و ازدواج می‌تواند چیزی درباره موفق بودن زندگی مشترک آن‌ها به ما بگوید؟ اگر می‌گوید چطور می‌گوید؟ در این مقاله قرار است راجع‌به اینکه چطور می‌توان با اسکن مغزی از کسانی که قصد آشنایی و ازدواج دارند صحبت کنیم. قرار است توضیح دهیم که چطور می‌توان با اسکن مغزی درباره آینده یک رابطه حال چه دوران آشنایی باشد چه زندگی مشترک توضیح دهیم. با ما همراه باشید تا این موضوع جذاب را با همدیگر بررسی کنیم و اصول آن را بیاموزیم.

love-and-the-brain
 

اشتباهات رایج در روابط اجتماعی


اسکن مغزی همسران قبل از آشنایی و ازدواج چیست؟

اولین سوالی که احتمالا ذهن شما را درگیر خود کرده این است که اصلا اسکن مغزی همسران قبل از آشنایی و ازدواج چیست؟ قبل از اینکه خود اسکن از مغز برای تعیین موفقیت یک ازدواج را بررسی کنیم، لازم است این سوال را مطرح کنیم که اصلا چطور می‌توان فهمید یک ازدواج موفق خواهد بود یا نه؟ این سوال دغدغه چند ساله پژوهشگر ازدواج رابرت دبلیو لیونسون (Robert W. Levinson) از پژوهشگاه فیزیولوژی روانی دانشگاه کالیفرنیا بوده و برای همین چندین کیس از همسرانی که همیشه جروبحث داشته و درنهایت زندگی مشترک آن‌ها از هم پاشیده را بررسی کرده است.
او یک آزمایش طراحی کرد و در آن از چند کشیش، متخصص روابط انسانی و متخصصان ازدواج درمانی خواست که درباره این کیس‌ها نظر دهند و حدس بزنند که کدام از آن‌ها طلاق گرفته‌اند. او با این آزمایش دریافت که تعداد کمی از این افراد توانستند زوج‌های مطلقه را به‌درستی تشخیص دهند. برای همین دنبال راهی بود که بتواند به‌صورت علمی‌تر و دقیق‌تر این موضوع را بررسی کند که چطور می‌توان از بیرون یک ازدواج موفق را تشخیص داد. او بعد از سال‌ها تحقیق به این نتیجه رسید که اسکن مغزی در این باره راهگشا خواهد بود. اما چطور؟
لوینسون دریافت که اگر از یک زوج بخواهد هنگام مشاهده عکس همسرشان و افرادی که به‌عنوان دوست شناخته می‌شدند از آن‌ها اسکن مغزی گرفته شود، رازهایی درباره عشق پایدار آشکار خواهد شد. او با این کار دریافت که وقتی این افراد به عکس همسر خود نگاه می‌کنند، بخش‌هایی از مغز آن‌ها فعال می‌شود که با چیزی که به اصطلاح عشق رمانتیک خوانده می‌شود، مرتبط است. بعد از این تحقیقات، افراد دیگری نیز دنباله کار دکتر لوینسون را گرفته و متوجه نکات دیگری هم شدند.

self-regulation-in-relationships
 

تکنیک های رویارویی با مشاجرات در روابط


اسکن مغزی از زوج‌های موفق

تحقیقاتی که در ادامه انجام شد نشان داد که اسکن از مغز همسران قبل از آشنایی و ازدواج می‌تواند چند نکته را به‌صورت واضح نمایان کند. نکته اول این بود که وقتی زوجین در دوران عشق آتشین و اوایل رابطه بودند، اسکن مغزی تنها بخش‌هایی از مغز را فعال نشان می‌داد که مرتبط با بخش‌های عشق رمانتیک مغز بود، اما همین اسکن مغزی وقتی روی زوج‌هایی که سال‌ها از ازدواج آن‌ها می‌گذشت انجام شد نشان داد که نه تنها این بخش‌ها، بلکه بخش‌هایی که مرتبط با دلبستگی عمیق و رضایت از زندگی داشت را هم فعال نشان می‌داد. دکتر آسویدو که رهبری چنین تحقیقاتی را برعهده داشت نشان داده که ازدواج‌هایی موفق هستند که در اسکن مغزی زوجین بخش‌های مرتبط با احساس امنیت و آرامش هم فعال می‌شود.

relational-boredom
 

تکنیک های رویارویی با سردی در روابطنورولوژیست‌ها چه می‌گویند؟

همان‌طور که می‌دانید، مغز یک سیستم پیچیده از نورون‌هاست که ارتباطات آن‌ها و فعالیت آن‌ها تا حدی نشان می‌دهد که فرد در حال فکر به چه چیزی است یا چه احساسی دارد. برای همین نظر نورولوژیست‌ها درباره اینکه چطور می‌توان با اسکن مغزی از میزان رضایت آن‌ها از ازدواج اطلاع یافت اهمیت زیادی دارد.
برای همین می‌توان پرسید که نورولوژیست‌ها درباره اسکن از مغز همسران قبل از آشنایی و ازدواج چه می‌گویند؟ البته این سوال در حیطه علوم اعصاب مطرح می‌شود و لازم است که نظر نورولوژیست‌ها در این باره دانسته شود.
بیانکا آسویدو(Bianca Acevedo) محققی است که در سانتا باربارا (Santa Barbara) ارتباط موفقیت زوجین در ازدواج و ارتباط آن با علوم اعصاب را بررسی می‌کند. تحقیقات دکتر بیانکا نشان داده است که ارتباطی که اسکن مغزی از همسران با میزان رضایت ازدواج آن‌ها از ازدواج را نشان می‌دهد از نظر علوم اعصاب تا حد بالایی تایید می‌شود.
درصد بالایی از زوج‌هایی که نتایج اسکن مغزی آن‌ها نشان داده بود از ازدواج خود رضایت دارند با تحقیقات میدانی و پرس‌وجو رضایت از ازدواج تشخیص داده شدند و برای همین می‌توان به این روش جهت تعیین میزان موفقیت ازدواج روجین اطمینان کرد.


neurogenesis-in-the-adult

چرا از انتقاد خشمگین می شویم!؟


تحقیقات درباره اسکن مغزی همسران قبل از آشنایی و ازدواج چه درسی به ما می دهند؟

شاید مهم‌ترین نتیجه‌ای که از اسکن از مغز همسران قبل از آشنایی و ازدواج می‌توان گرفت این است که مهم‌ترین فاکتور برای دوام و رضایت از یک ازدواج این است که باید بعد از دوران پرشور عاشقی، نقشی فعال در زندگی مشترک داشت. داشتن نقشی فعال در زندگی مشترک باعث می‌شود که زوجین احساس آرامش و امنیت بیشتری از زندگی در کنار هم داشته و نتیجتا ازدواجی بادوام و موفق داشته باشند. برای همین اگر شما هم قصد دارید بدانید که آیا ازدواجی موفق خواهید داشت یا نه، بهتر است به این نتایج اطمینان کرد و از روش اسکن از مغز استفاده کنید.  

سخن آخر
امروزه روش‌های متنوعی برای تعیین میزان رضایت زوجین از ازدواج وجود دارد که اکثر آن‌ها روش‌های گفتاردرمانی است. در این میان یک روش که با استفاده از دستگاه اسکن از مغز انجام می‌شود نیز وجود دارد که در این مقاله درباره آن توضیحاتی کلی ارائه شد. در این روش با توجه به نقاط فعال مغز در اسکن و ارتباط آن‌ها با احساساتی که داریم می‌توان تعیین کرد که یک ازدواج موفق بوده یا نه.

سوالات متداول
آیا اسکن مغزی از زوجین می‌تواند تعیین کند که ازدواج آن‌ها موفق بوده یا نه؟
بله. این روش با اینکه هنوز به طور کامل جا نیفتاده و در ابتدای راه است، اما نتایج خوبی برای پاسخ به این سوال پیش روی ما قرار داده است.

آیا نورولوژیست‌ها نتایجی که از اسکن مغز همسران به دست آمده را تایید می‌کنند؟
بله. نورولوژیست‌ها نتایجی که از اسکن مغزی زوج‌ها به دست آمده را تا حد خوبی تایید می‌کنند.

چه بخش‌هایی از مغز برای زوج‌های دارای ازدواج موفق در اسکن مغزی فعال نمایش داده می‌شود؟
بخش‌های مرتبط با عشق رمانتیک و داشتن رضایت از زندگی برای زوج‌های موفق در اسکن مغزی آن‌ها فعال نمایش داده می‌شود.

منابع و مراجع
⭕️ اطلاعیه جدید

هم اکنون بسته جدیدموزیک‌های دلتا برای بهبود کیفیت خواب به همراه یوگای نیدرا که حالتی شبیه به خواب را در شما ایجاد می‌کند، در وبسایت آماده استفاده شماست. همچنین دوستانی که بسته قبلی با عنوان «فرکانس‌های افزایش تمرکز و کارایی مغز» را تهیه کردند، موزیک های جدیدی به این بسته اضافه شده که برای تقویت یادگیری بسیار مؤثره. برای دسترسی به این آپدیت جدید نیاز به خرید مجدد بسته ندارید و فقط کافیه به حساب کاربریتون که این محصول را قبلاخریداری کردید، وارد بشید. 


⭕️ خبر جدید چی داریم؟
🔆لينك دسترسى به فركانس خواب عميق و يوگا نيدرا👇


🔆لينك دسترسى به فركانس تقويت حافظه و قدرت يادگيرى👇


ورکشاپ تله‌ها در وبسایت بارگذاری شده و میتونید به فایل های صوتی و ویدئوهای آموزشی این دوره دسترسی داشته باشید. وارد وبسایت رادیو بینا بشید و در قسمت ورکشاپ ها، در این ورکشاپ ثبت نام کنید. راستی یادتون نره پیش نیاز این دوره، ورکشاپ پیله ست که رایگانه. اما برای تاثیر بیشتر، بهتره اول ورکشاپ پیله را بگذرونید.
 

لینک ثبت نام در خبرنامه رادیوبینا:📌ورکشاپ تله‌ها شروع شده و میتونید شروع به مطالعه دروس کنید.
ورکشاپ روانشناسی

ورکشاپ رایگان شناسایی طرحواره‌ها( تله‌ها) 


📌پیش نیاز دوره تله ها

ورکشاپ پیله

ورکشاپ 21 روزه پیله 


 منتظر نظرات پرمهرتون هستیم. هیچ کدام از محتواهای درج شده در رادیو بینا جنبه درمانی و تراپی نداشته و تنها تلنگری برای شماست که با واکاوي مشکلات خود، نسبت به درمان ریشه ای آن از یک مشاور و روان درمانگر کمک بگیرید.

 #psychology_plus #هم-قبیله-شو #هم_قبیله

📌 لطفا سوالات خودتون رو در انجمن رادیو بینا مطرح کنید؛ تا مشاورین و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند. 

---------------------------------------------------------------
 لینک های ورود به شبکه های اجتماعی رادیو بینا 


نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند
امتیاز شما :
Masood Zohrevand
1402-11-24 02:47:18

بسیار اساسی و جامع نگرانه بود. جزییات چک لیست پیشنهادی می تواند بیشتر کمک رسانی کند. با این وجود چراغ راهی برای هر فرد می تواند بکار رود.

آخرین مطالب

غذا های حاوی کلاژن و موثر در سلامت پوست، مو و استخوان
غذا های حاوی کلاژن و موثر در سلامت پوست، مو و استخوان
کدام مکمل ها برای بدن ضروریه؟
کدام مکمل ها برای بدن ضروریه؟
برنامه چهار هفته ای برای کاهش قند خون
برنامه چهار هفته ای برای کاهش قند خون
رابطه افسردگی در زنان با کمبود ویتامین ها
رابطه افسردگی در زنان با کمبود ویتامین ها
شش ماده خوراكى خطرناك براى مغز و آلزايمر
شش ماده خوراكى خطرناك براى مغز و آلزايمر
ElGrandeToto - 7elmet Ado 6(MP3_320K)