چطور یک دختر خوب برای ازدواج پیدا کنیم؟

چطور یک دختر خوب برای ازدواج پیدا کنیم؟

528 نفر
دسته بندی: مهارت‌های اجتماعی

چطور یک دختر خوب برای ازدواج پیدا کنیم ، شاید برای خیلی از شما سوال باشد که از کجا یک دختر خوب برای ازدواج پیدا کنیم؟ شاید امکانات حاضر برای پیدا کردن یک دختر خوب برای ازدواج این روزها بیشتر فراهم باشد، اما در جوامع امروزی انسان ها بیشتر از هر وقت دیگری احساس تنهایی می‌کنند. ممکن است مشکل از آنجایی باشد که اکثر ما نمیدانیم باید از چه مسیری برای پیدا کردن یک دختر خوب برای ازدواج استفاده کنیم. در این مقاله رادیو بینا قصد دارد در مورد تکنیک های پیدا کردن یک دختر خوب برای ازدواج صحبت کند.

پیشنهاد میشود که پادکست مغز رابطه ات رو اسکن کن رو حتما گوش دهید.

دختر خوب برای ازدواج این ویژگی ها را ندارد!!

هر شخصی که تصمیم می‌گیرد تا ازدواج کند، مسلما به دنبال موفقیت و داشتن یک زندگی آرام است. زن و مرد و افکار و نحوه رفتار آن‌ها روی اینکه مسیر زندگی به آرامش و خوشبختی برسد یا منحرف شود، تاثیر زیادی دارد. مثلا زن خوب برای ازدواج این ویژگی ها را ندارد، خصوصیاتی مثل:

 • به اصطلاح عامیانه بیش از اندازه ناز و عشوه
 • اهل تعنه زدن و حرف‌های سمی و تلخ
 • ایراد گرفتن و بهانه‌جویی
 • راحتی و بی‌مسئولیتی
 • کینه‌توزی
 • بی ادبی
 • ریاست و مداوم دستور دادن
 • مغرور و خودخواه
 • درخواست مداوم محبت و جلب توجه
 • اهل غیبت و پشت سرگویی
 • حسادت و چشم و هم‌چشمی
 • عدم علاقه به آشپزی
 • تنبلی
 • خودشیفته و خودبین
 • ترس از متعهد شدن

همه این مواردی که اشاره کردیم بخشی از رفتارهای ناپسند است که زنان خوب ندارند و همواره سعی می‌کنند خود را ار مبتلا شدن به چنین حالت‌هایی دور نگه دارند.

دختر خوب برای ازدواج این ویژگی ها را ندارد!!

چگونه یک دختر خوب برای ازدواج پیدا کنیم؟

شاید از خودتان بپرسید که چگونه دختر خوب برای ازدواج پیدا کنم؟! خوب بودن در نگاه و نظر هر کسی متفاوت است. مثلا شاید از دید برخی از آقایان دختر خوب، فردی باشد که زیباست و خوش اخلاق است، یا از نظر برخی دختر خوب فردی مورد اعتماد و باوقار باشد. هر چند که معیارهای افراد برای خوب بودن دختر متفاوت است، اما به طور کلی و با توجه به جامعه و فرهنگ ما، دختر خوب فردی با ویژگی‌های زیر است:

 • زنی که به رشد و پیشرفت مرد کمک می‌کند و در هر شرایطی حامی و پشتیبان است. ازدواج یک سفر طولانی دو نفره است که موفقیت در آن به رفتارها و حمایت همسر بستگی زیادی دارد.
 • مهربانی و صبور بودن؛ از نظر جامعه و فرهنگ ایرانی یک زن خوب، مرهم زخم است و در مواقع دشواری نیز صبورانه رفتار می‌کند.
 • مسئولیت‌پذیر و فداکار است؛ معمولا خانم‌هایی که در قبال زندگی خود و همسر مسئول می‌دانند، گزینه مناسبی برای ازدواج هستند. فداکاری برای ازدواج نیز اهمیت زیادی دارد. یک همسر خوب گاهی برای خانواده خود فداکاری می‌کند.
 • دختری که شما را بدون چشم‌داشتی دوست دارد. معمولا عشق و علاقه عاقلانه باعث می‌شود تا همسر خود را بدون قید و شرط دوست داشته باشد.
 • دختر متعهد و وفادار؛ وفاداری و تعهد همواره جزو معیارهای انتخاب دختر خوب برای ازدواج هستند. هر چند که دختر یا پسر فرقی نمی‌کند؛ زیرا وفاداری جزو ارکان‌های اصلی پایداری خانواده و روابط زناشویی به شمار می‌رود.

فراموش نکنید که پادکست مغز جنگجو کمک بسیاری برای شناسایی خودتان و شریک زندگیان خواهد کرد.

ویژگی های دختر خوب برای ازدواج

معیارهای دختر خوب برای ازدواج در هر جامعه‌ای متفاوت است و اگر شما هم به دنبال ویژگی های زن خوب برای ازدواج هستید، باید این واقعیت را در نظر بگیرید که گزینه‌های بیان شده ما در ادامه با توجه به فرهنگ جامعه ما بیان شده است. دختر خوب برای ازدواج در فرهنگ ایرانی عموما خصوصیات زیر را دارد:

1. زنی که از مرد خود فرد بهتری بسازد

یعنی برای پیشرفت زندگی و همسر خود تلاش کند. معمولا چنین خانم‌هایی به جای حسادت و محدود کردن همسر خود برای موفقیت بیشتر او همراهش می‌شود و مانع پیشرفت او نمی‌شود. این دست از افراد همیشه و همه جا همراه شما هستند و به خوبی این موضوع را درک می‌کنند که مقوله ازدواج یک مسیر دو نفره و طولانی است و رفتارهای هر دو طرف روی پیشرفت تاثیر دارد.

2. خانمی که بتوانید به او اعتماد کنید

پایه‌های زندگی مشترک بر اعتماد بنا می‌شود، اگر دختری مورد اعتماد باشد؛ پس مسیر زیادی را طی کرده‌اید. اگر همیشه به حرف‌های او اعتماد دارید و می‌دانید که به شما دروغ نمی‌گوید. اما زمانی که به طرف مقابل خود مشکوک هستید و مداوم فکر می‌کنید که در حال دروغ گفتن است، این خانم فرد مناسبی برای ازدواج نیست.

3. بانویی که مهربان است

مهربانی و خوش قلبی یکی از ویژگی‌های زن خوب است. وقتی در هر جایی از زندگی بتواند رفتار خود را کنترل کند و حتی در سخت‌ترین شرایط هم با شما مهربان باشد، چنین خانمی می‌تواند بهترین همراه و همسفر شما شود. او برای مهربانی دو دو تا چهارتا نمی‌کند و در هر شرایطی محبت خود را از شما دریغ نخواهد کرد.

4. فداکاری و گذشت دارد

 مهمترین ویژگی که زن خوب برای ازدواج دارد، فداکاری و گذشت است. زندگی یک مسیر دو نفره است که گذشت نقش مهمی در آن ایفا می‌کند. بانوی فداکار مداوم بهانه‌جو و شاکی نیست و به جای تنش همواره به دنبال برقراری صلح و آرامش در زندگی است. برای اینکه مطمئن شوید، خانم با گذشتی را انتخاب کرده‌اید، رفتار او با اعضای خانواده و نزدیکان را رصد کنید.

5. زیرکی و باهوشی

یکی دیگر از ویژگی های زن خوب برای ازدواج، زیرکی و باهوشی است. این ویژگی باعث می‌شود تا از بودن در کنار و گذراندن زمان زیادی او احساس شادابی داشته باشید و از این ارتباط لذت ببرید. چنین افرادی می‌توانند درباره هر مساله‌ای علاوه بر همراهی به خوبی به شما مشاوره بدهند و از ذهنیت باز و هوش و ذکاوت او شما هم بهره ببرید.

6. از نظر ظاهری زیبا و جذابیت داشته باشد

شاید توجه به ظاهر برای برخی در اولویت نباشد، اما این مساله مهمی است. زن در کنار هم ویژگی‌های دیگری که بیان کردیم باید جذابیت ظاهری و جنسی هم داشته باشد. این ویژگی را نباید نادیده گرفت، مسلما وقتی شما کسی را دوست دارید باید ظاهر او را هم بپسندید. هر چند که زیبایی در نظر هر کسی متفاوت است و به سلیقه و دید شما بستگی دارد.

7. خانم مسئولیت‌پذیر

دخترانی که مسئولیت‌پذیر هستند، وظایف خود را به خوبی می‌شناسند. یعنی آن‌ها تنها به دنبال اینکه همه کارها را در زندگی روی دوش همسر خود بیندازند، نیستند. مثلا این افراد به خوبی از این قضیه آگاه هستند که با ازدواج مسئولیت دختر و پسر افزایش می‌یابد و حتی پس از اینکه بچه هم می‌آید، به مجموعه مسئولیت‌های آن‌ها اضافه می‌شود.

8. هدف داشته باشد

یکی دیگر از ویژگی‌های زن خوب برای ازداوج، این است که برای زندگی خود هدف داشته باشد. از خانم‌هایی که تنها هدف‌شان رساندن  روز به شب و گشت‌وگذار است، دوری کنید. افراد هدفمند عموما برای هر روز و هر ساعت زندگی برنامه دارند و همواره تلاش می‌کنند. چنین افرادی جدای از اینکه هدف دارند، خطاها و اشتباهات خود را هم می‌پذیرند.

9. دختر خوب برای ازدواج حامی است

مثلا اینکه در شرابط سخت زندگی به آسانی از کنار شما نمی‌گذرد و به اهداف شما و خود احترام می‌گذارد و حامی شماست. چنین خانم‌هایی به شما کمک می‌کنند تا همواره روی تصمیم‌هایی که می‌گیرید بهترین باشید و از شما حمایت می‌کند تا روحیه شما چندین برابر شود. به هر حال هر تصمیمی که او و شما می‌گیرید، ناخواسته روی جریان زندگی مشترک تاثیر می‌گذارد.

10. رازدار و امانت‌دار است

زن خوب رازداری را همواره جزء ویژگی‌های انسانی خود می‌داند. او به خوبی آگاه است که نباید هر اتفاقی و هر حرفی که بین شما و او زده می‌شود به دیگران نگوید و رازداری کند. امانتداری هم ویژگی است که همانند رازداری باید هر دو شما داشته باشید، در این صورت تکمیل‌کننده هم خواهید بود و مشکلی بین شما پیش نخواهد آمد.

11. مسائل مالی را مهم می‌داند

مسائلی مالی یکی از بخش‌های مهم زندگی است. این فاکتور فوق‌العاده اهمیت دارد و زنی که روی مسائل مالی مدیریت دارد و برای پول که حاصل دست‌رنج شما و اوست اهمیت می‌دهد، زن قابل اعتمادی است. چنین خانم‌هایی برای خرید و تامین مایحتاج خانواده و هر بخش دیگری با برنامه‌ریزی عمل می‌کنند و مادیات را بی‌ارزش نمی‌دانند. شاید پول همه چیز زندگی نباشد، اما برای تشکیل و ادامه زندگی شما همانند هر فرد دیگری به پول نیاز دارید.

12. هم رده شماست

این موضوع فوق‌العاده اهمیت دارد. زنی را انتخاب کنید که از نظر فرهنگی، تحصیلی و حتی مالی هم رده با شما باشد. این معیار مهمی است و باعث می‌شود تا شما و او خودتان را برتر ندانید. اگر هم این برتری در برخی از ویژگی‌ها وجود داشته باشد، بهتر است که از همان ابتدا با ذهن آگاهانه تصمیم بگیرید و این اختلاف را بپذیرید تا بعدا در مسیر زندگی مشترک، مشکلی به وجود نیاید.

از سلامت جسمی و روحی برخوردار است

13. از سلامت جسمی و روحی برخوردار است

به هیچ وجه نمی‌توانید این معیار را نادیده بگیرید، یک زن خوب برای ازدواج باید از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشد. مثلا اینکه پس از ازدواج متوجه شوید که دچار اختلالات روحی و روانی است، امکان دارد همه آمال و آرزوهای شما نابود شود. سلامت جسمی و روحی برقراری آرامش در زندگی شما را تضمین می‌کند و باعث ایجاد مشکلات احتمالی نمی‌شود.

14. خانمی که بدون شرط شما را دوس دارد

آیا می‌دانستید خانم‌هایی که بدون قید و شرط شما را دوست دارند، بیشتر قابل اعتماد هستند. این افراد برای محبت به شما و فداکاری در زندگی مشترک به دنبال دلیل خاصی نمی‌گردند و در بدترین شرایط هم شما را دوست خواهند داشت. چنین خانمی بدون توجه به گذشته و اشتباهات‌تان شما را دوست دارند و همیشه به شما عشق می‌ورزند.

15. باورها و ارزش‌های مشابه شما دارد

شاید در اوایل آشنایی خیلی این ویژگی به چشم نیاید، اما تجربه ثابت کرده که هر چقدر خانمی باور و ارزش‌های مشابهی با شما داشته باشد، راحت‌تر می‌توانید با یکدیگر کنار بیایید. اصلا اهمیت ندارد که چقدر فردی ذهن شما را درگیر کرده و الان او را دوست دارید، اگر باورهای مشابهی نداشته باشید در سفر طولانی‌مدت زندگی به مشکل بر خواهید خورد.

16. به رشد و توسعه فردی خود اهمیت می‌دهد

یک خانم مناسب برای ازدواج به تکامل و توسعه فردی خود نیز اهمیت می‌دهد. چنین افرادی گوشه‌ای منتظر نمی‌مانند تا در جریان زندگی معجزه‌ای رخ دهد. مثلا خانمی با چنین ویژگی از خواندن کتاب‌های متعدد و متنوع برای توسعه فردی خود کمک می‌گیرد و هدف او این است که زندگی شادتری بسازد. این معیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود.

17. احترام به خانواده

بانویی که به خانواده شما همانند خانواده خود احترام می‌گذارد و آن‌ها را از هم جدا نمی‌کند. حتما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که شما و خانمی که انتخاب می‌کنید، قرار است تا پایان عمر با هم زندگی کنید و این اصلا حرف یک یا دو روز نیست. خواسته و ناخواسته شما و همسرتان با خانواده‌ها نیز در ارتباط هستید و این احترام متقابل ارزش زیادی دارد.

18. دختر خوب برای ازدواج متعهد و وفادار است

یکی از اساسی‌ترین ویژگی های دختر خوب برای ازدواج، تعهد و وفاداری است. او علاوه بر آنکه باید دوست‌تان داشته باشد، باید به اینکه شما همسر او هستید، متعهد شود. این وفاداری است که از بروز خیانت احتمالی جلوگیری می‌کند. برای کشف این ویژگی باید در رفتارهای او به دنبال وفاداری باشید و ببینید چقدر به عزیزان و نزدیکان خود اهمیت می‌دهد.

19. همسر را دوست خود می‌داند

خانم‌هایی که همیشه همسر را دوست خود می‌دانند. بهترین ازدواج ازدواجی است که در آن زن و شوهر دوست یکدیگر باشند و تا پایان عمر هم بمانند. هیچ چیز بهتر از ملاقات با بهترین دوست نیست. این ویژگی باعث پدیدار شدن عشق عمیق، قوی و واقعی است. چنین خانمی به شما اجازه می‌دهد تا یک دوستی سالم بین شما و همسرتان رشد کند و اینگونه می‌توانید شاهد یک تغییر مثبت و شیرین در تمام ایام زندگی خود باشید.

20. به حریم شخصی همسر خود  احترام می‌گذارد

انزوا و خلوت مفهومی است که افراد کمی آن را درک می‌کنند. همه ما به تنهایی نیاز داریم، چه زن باشیم چه مرد. حتی زوج‌های متاهل هم گاهی به تنهایی و خلوت نیاز دارند. خانم‌هایی که این حریم را برای همسر خود نیز قائل هستند و به او فضا می‌دهند تا گاهی به دنبال علایق خود برود، بیشتر مورد اعتماد هستند.

21. قدرددان زحمات همسر است

 از مهمترین ویژگی های دختر خوب برای ازدواج، درک و بیان قدردانی است. اگر به تازگی به چنین خانمی آشنا شده‌اید باید بگوییم که خانم خوبی در مسیر شما قرار گرفته است. مردها نیز همانند خانم‌ها نیاز دارند تا دیده شوند و مورد قدردانی قرار گیرند. اگر این خانم از همین ابتدا قدردان کارها و زحمات شماست، می‌توانید او را برای ازدواج در نظر بگیرید.

22. در مواقع مجادله، عادل است

هیچ زوجی وجود ندارد که باهم مجادله و دعوا نکنند. اختلاف نظر می تواند منجر به درگیری با همسر شود. اگر دعوا و مشاجره بین زن و شوهر به مدت طولانی ادامه یابد و زن یا مرد عادلانه رفتار نکند، ممکن است در انتها به جدایی ختم شود. اگر خانمی که انتخاب کرده‌اید در مواقع دعوا و مشاجره به شما اجازه می‌دهد تا دلایل خود را بیان کنید، پس عادلانه رفتار کردن را بلد است.

23. دختر خوب برای ازدواج صداقت دارد

اگر به دنبال ویژگی های زن خوب برای ازدواج هستید باید اشاره کنیم که صداقت نقش مهم و اساسی ایفا می‌کند. صداقت پایه و اساس یک رابطه طولانی مدت است. خانواده بر اساس صداقت و اعتماد به شریک زندگی است و جایی برای دروغ گفتن و خیانت به شریک زندگی وجود ندارد. شما و خانمی که انتخاب می‌کنید باید با هم صادق باشید، در غیر این صورت داشتن یک زندگی طولانی غیر ممکن خواهد شد.

24. زن بودن خود را دوست دارد

در میان ویژگی های دختر خوب برای ازدواج به دنبال این معیار هم باشید. دختری برای ازدواج مناسب است که از زن بودن خود راضی است و خودش را به عنوان زن دوست دارد. اینکه خانم‌ها در طول تاریخ مورد ظلم قرار گرفته‌اند و برخی به خاطر همین موضوع دیدگاه فمینیستی نسبت به مردها دارند، در زندگی مشترک مشکل ایجاد می‌کند.

25. خود واقعی‌اش را به شما نشان می‌دهد

یک زن خوب و نمونه برای ازدواج از اینکه خود واقعیش را به شما نشان دهد، ابایی ندارد. او همواره سعی می‌کند تا از لحظه شروع رابطه با خود واقعی و همانگونه است با شما ارتباط برقرار می‌کند. اینکه او خود را بپذیرد و همانگونه که هست با شما ارتباط بگیرد، یعنی با شما صادق است و به رابطه پایدار فکر می‌کند.

از خودتان بپرسید آیا یک مرد خوب برای ازدواج هستید؟

شاید علت پیدا نکردن یک دختر خوب برای ازدواج این باشد که شما فرد مناسبی برای ازدواج نیستید. بار دیگر نگاهی به خودتان بیندازید و از خودتان بپرسید آیا معیار های لازم را برای شروع یک زندگی مشترک دارید؟ آیا به همان اندازه که از طرف مقابل تان انتظار خوب بودن دارید، خودتان هم آنقدر خوب هستید؟ مطرح کردن این سوال ها میتواند به ما در پیدا کردن فرد مناسب برای زندگی مشترک کمک زیادی کند.

چطور یک دختر خوب برای ازدواج پیدا کنیم
چطور یک دختر خوب برای ازدواج پیدا کنیم

از راه های مناسب برای پیدا کردن همسر استفاده کنید

استفاده از حلقه دوستان و آشنایان، شبکه های مجازی با محتوای مناسب، شرکت در گروه های طبیعت گردی و بسیاری مواردی از این قبیل میتواند فضایی مناسب را برای پیدا کردن فردی مناسب برای دوستی و حتی زندگی مشترک در اختیار ما قرار دهد. مطمئن باشید اگر به دنبال یک دختر خوب برای ازدواج هستید، مکان هایی مثل پارتی های شبانه، خیابان های شهرتان یا گروه های دوستیابی غیر مجاز نمیتواند فرد مناسبی را در مسیر زندگی شما قرار بدهد.

فقط جذب ظواهر نشوید

ممکن است یکی از معیار های شما برای یک دختر خوب برای ازدواج زیبایی ظاهری آن فرد باشد. مطمئنا زیبایی و ویژگی های ظاهری یک فرد اولین چیزی است که در برخورد با فرد مورد نظرتان با آن مواجه میشوید. اما مطلبی که در اینجا اهمیت پیدا میکند این است که در کنار این ظواهر، باطن و ذات اخلاقی طرف مقابلتان را نیز در نظر بگیرید. اگر فقط به خاطر اینکه دختر مورد نظر شما چهره زیبایی دارد بخواهید رابطه با او را ادامه دهید، در تصمیم خود مجددا تجدید نظر کنید.

فقط جذب ظواهر نشوید
فقط جذب ظواهر نشوید

در مورد دغدغه های خود صحبت کنید

اگر به تازگی با فردی آشنا شده اید، در ابتدای آشنایی تا جایی که میتوانید در مورد دغدغه ها و ارزش های خود و طرف مقابلتان صحبت کنید. با پرسیدن راجع به علایق، طرز فکر، دل مشغولی ها، اهداف و دیدگاه کلی فرد نسبت به زندگی مشترک میتوانید تشخیص بدهید که آیا طرف مقابل شما فرد مناسبی هست یا خیر؟ تعارف را کنار بگذارید و در مورد هر چیزی که فکر میکنید برای شما اهمیت دارد با دختر مورد نظر خود صحبت کنید.

مرحله به مرحله پیش بروید

اگر یک دختر خوب برای ازدواج پیدا کرده اید و از هر جهتی خیال شما راحت است که این فرد میتواند شریک زندگی شما شود، پس لازم است که مرحله به مرحله برای ازدواج به پیش بروید. اصلا عجول نباشید و تا جای ممکن به آهستگی روابط خود را با فرد مورد نظرتان تقویت کنید. اگر چندین بار به شام دعوتش کرده اید، پس از مدتی خانواده های خود را با یکدیگر آشنا کنید. در انتها می‌توانید درخواست خود را مطرح کنید. به یاد داشته باشید همه این مراحل یک شبه اتفاق نمیافتد. به رابطه خود زمان بدهید.

از بحث های غیر ضروری خودداری کنید

دوست دارید بدانید چطور میتوانید یک دختر خوب برای ازدواج را شناسایی کنید؟ فقط کافی است که نحوه واکنش او را در لحظات سخت در نظر بگیرید. یک دختر خوب برای ازدواج کسی هست که در لحظات سخت و بروز اختلافات کوچکترین چیز ها را بزرگ جلوه نمیدهد و به دنبال راه حل است. اگر شما چنین رفتاری را از طرف مقابلتان دیدید، مطمئن باشید فرد مناسبی را در کنار خود دارید. این دسته دختران کسانی هستند که به دنبال رابطه بلند مدت میگردند و خواهان تشکیل یک خانواده مستحکم هستند. پیشنهاد می کنیم که معیارهای ازدواج از دیدگاه روانشناسان را مطالعه بفرمایید.

دست از غر زدن بردارید

در قرار هایی که با طرف مقابلتان میگذارید، هیچوقت به او نگویید که در پیدا کردن یک دختر خوب برای ازدواج کم شانس هستید! از غر زدن راجع به اینکه چقدر دختر خوب برای ازدواج سخت پیدا میشود خودداری کنید. مطرح کردن این حرف ها فقط موجب میشود که طرف مقابلتان این ذهنیت را راجع به شما پیدا کند که فردی با اعتماد به نفس پایین هستید و در خودتان کمبود احساس میکنید. از طرفی دیگر داشتن این ذهنیت موجب میشود موقعیت های خوبی که در مسیر شما قرار میگیرند را از دست بدهید. دیدگاه خود را نسبت به این مقوله مجددا بررسی کنید.

توجه او را معطوف به خودتان نگه دارید

پیدا کردن یک دختر خوب برای ازدواج فقط مختص به شما نیست! مردان دیگری هم مانند شما در پی بدست آوردن فردی مناسب برای زندگی مشترک با یکدیگر در رقابت هستند. شاید این موضوع باعث نگرانی شما بشود اما در نظر داشته باشید نمیتوانید یک طرفه به موضوع نگاه کنید. شما نیز باید همواره تلاش کنید تا توجه و تمرکز دختر مورد علاقه تان معطوف به شما و کارهای شما باشد. رضایت خاطر او را بدست بیاورید و حمایت همه جانبه خود را به او نشان بدهید.

سوالات متداول

 • معیار های یک دختر خوب برای ازدواج چیست؟

دختری که در لحظات و چالش های زندگی واکنش مناسب از خود نشان بدهد و در حل مسائل زناشویی مشارکت داشته باشد.

 • بهترین شیوه برای پیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج چیست؟

استفاده از حلقه دوستان نزدیک یا شرکت در فعالیت های اجتماعی میتواند مناسب ترین فضا را برای یافتن فردی مناسب برای دوستی یا ازدواج در اختیار ما قرار بدهد.

 • چرا بعضی از مردان فکر می‌کنند پیدا کردن یک دختر خوب برای ازدواج سخت است؟

به دلیل عدم آگاهی از شیوه های صحیح پیدا کردن فرد مناسب برای زندگی مشترک و اینکه ممکن است چون خودشان فرد مناسبی نیستند، پیدا کردن دختر خوب برایشان سخت به نظر برسد.

 • آیا زن خوب بیش از حد عشوه و ناز دارد؟

خیر، زن خوب برای ازدواج اهل اینکه بیش از اندازه ناز و عشوه کند، نیست.

 • کدام ویژگی زن باعث می‌شود تا مرد در زندگی مشترک پیشرفت کند؟

زمانیکه زن حامی و پشتیبان همسر خود است و در راه توسعه و پیشرفت به مرد کمک کند.

سخن پایانی

معیار های یک فرد مناسب برای ازدواج شامل موارد بسیار دیگری نیز میشود. در کنار شناخت معیارهای ازدواج موفق، باید بکوشیم تا همین معیار ها در خودمان تقویت کنیم. اگر خودمان به دنبال فرد مناسبی می‌گردیم، سعی کنیم در ابتدا خود یک فرد مناسب و با ارزش باشیم تا بتوانیم انتظار این را داشته باشیم که فرد بهتری در مسیر زندگی ما قرار بگیرد. اگر شما بخواهید یک دختر برای ازدواج پیدا کنید، چه معیار هایی را در نظر میگیرید؟ ما را با نظرات خود همراه کنید.

ترجمه:

رادیو بینا

منبع:

www.verywellmind.com

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند
امتیاز شما :
ElGrandeToto - 7elmet Ado 6(MP3_320K)