تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا چگونه است؟

تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا چگونه است؟

6316 نفر
دسته بندی: مهارت‌های اجتماعی

درونگرایی و برونگرایی جز پارامترهای اصلی شخصیت انسان به شمار میرود. همه ما درصدی از درونگرایی و برونگرایی را در شخصیت خودمان دارا هستیم. اما در اکثر افراد، ویژگی های شخصیتی به سمت یکی از این دو قطب گرایش دارد. هر یک از این دو تیپ شخصیتی، ویژگی های منحصر بفردی دارد که با تیپ مخالف آن بسیار متفاوت است. اما باید در نظر داشته باشیم که درونگرایی مطلق خروجی مناسبی را به همراه نخواهد داشت، لذا تغییر فرد درونگرا به برونگرا در این شرایط لازم و ضروری میباشد. چرا که درونگرایی مطلق میتواند موجب انزوا و تنهایی فرد شود و در برقراری ارتباطات اجتماعی او را با مشکل مواجه سازد. لذا این سوال مطرح میشود که بهترین روش ها برای اینکه برونگرا باشیم چیست؟ ما در این مقاله قصد داریم در مورد تفاوت افراد درونگرا و برونگرا و نحوه تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا، مطالبی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.


تفاوت افراد درونگرا و برونگرا چیست؟

ویژگی اشخاص درونگرا:

افراد درونگرا به محرک‌ های درونی پاسخ بهتری میدهند و تمایل دارند بیشتر درگیر افکار، احساسات و شناخت درونی خودشان باشند. افراد درونگرا دوستان محدودی دارند و اگر در یک جمع شلوغ قرار بگیرند، احساس میکنند که انرژی آنها تحلیل رفته است. آنها از تنهایی لذت میبرند و دیگران نیز آنها را افرادی ساکت و جزو اشخاصی میدانند که به سختی میشود از کارشان سر در آورد. درونگرا‌ها از آگاهی درونی بالایی برخوردارند و عاشق مشاغلی هستند که استقلال بیشتری به آنها بدهد. این افراد از طریق دیدن به خوبی یاد میگیرند و هر چه اطرافشان خلوت‌ تر باشد، احساس راحتی بیشتری میکنند. اگر نمیدانید که شخصیت شما جزو کدام ویژگی است می توانید از تست خودشناسی MBTI که در سایت رادیوبینا به صورت اختصاصی قرار گرفته است، استفاده نمایید.

ویژگی اشخاص برونگرا:

شخصیت برونگرا به طور کلی به افرادی مربوط میشود که تمایل به جنب و جوش، فعالیت ‌های جمعی و تعامل با محیط بیرونی در آنها خیلی بیشتر از افراد درونگرا میباشد. افراد برونگرا در فعالیت‌ های اجتماعی شکوفا میشوند و مردم رو به سمت خودشان جذب میکنند. آنها دوستان زیادی دارند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار میکنند. تنهایی رو دوست ندارند و عاشق مهمانی رفتن هستند. معمولا برونگراها تمایل دارن که از دیگران سوال بپرسند، در مورد مسائل و مشکلات خودشان صحبت کنند و از دیگران مشورت بگیرند. این افراد اهل خطر کردن هستند و ریسک پذیری بالایی دارند. در مجموع برونگراها انعطاف پذیری بیشتری از خودشان نشان میدهند.

راهکارهایی برای تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا

راهکارهایی برای تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا

نقاط ضعف شخصیت خودتان را بشناسید

یکی از راههای تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا این است که از نقاط ضعف شخصیت خودتان مطلع شوید. از خودتان بپرسید که برونگرایی مطلق چه مسائلی را برای شما ایجاد میکند؟ فهرستی از تمام مشکلات و چالش هایی را که به خاطر درونگرایی با آن مواجه هستید، تهیه کنید. نسبت به نقاط ضعف خودتان صادق باشید و دلایل خود را برای این تغییر بنویسید.

در فعالیت های اجتماعی شرکت کنید

راهکار مناسب دیگر برای تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا این است که خودتان را با فعالیت های اجتماعی سرگرم کنید. معمولا افراد درونگرا تمایل دارند که تا جای ممکن از جمع فاصله بگیرند و در لاک تنهایی خودشان باشند. اگر این موضوع باعث شده انزوای شما شده است، سعی کنید که از حاشیه امن خودتان خارج شوید. عضو یک باشگاه یا انجمن فعالیت های عام المنفعه شوید و در کارهای داوطلبانه شرکت کنید.

روابط بین فردی را گسترش دهید

روابط بین فردی را گسترش دهید

افراد درونگرا معمولا دوستان زیادی ندارند و ارتباطات آنها بسیار محدود است. یکی دیگر از شیوه های تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا این است که بر روی گسترش ارتباطات خود متمرکز شوید. سعی کنید دوستان جدید پیدا کنید و حلقه ارتباطی خود را بزرگتر کنید. بیشتر در جمع قرار بگیرید و شنونده فعالی باشید. از دیگران مشورت بگیرید و از کمک کردن به سایرین دریغ نکنید.

کمی ریسک کنید

عدم ریسک پذیری و دوری کردن از فعالیت های پرخطر از ویژگی های بارز افراد درونگرا میباشد. برای تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا فقط کافی است که با ترس های خودتان رو به رو شوید. از قدم های کوچک شروع کنید و کارهایی با ریسک حداقل را امتحان کنید. فعالیت های ورزشی مهیج یا سرگرمی هایی که نیاز به فعالیت فیزیکی بیشتری دارند میتواند شما را از یکنواختی خارج کند. به سراغ کارهایی بروید که تا بحال انجام نداده اید و سعی کنید چیزهای جدید و تازه را تجربه کنید.

از توصیه افراد متخصص بهره بگیرید

موثرترین روش برای تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا این است که با یک مشاور فردی در مورد چالش های خودتان صحبت کنید. از بازگو کردن مسائل خودتان خجالت زده نشوید و با مشاور روانشناسی خودتان صادق باشید. از پیشنهادات و توصیه های این افراد استفاده کنید، زیرا آنها بنا بر ظرفیت های فردی شما میتوانند راه حل هایی را به شما پیشنهاد کنند که مناسب وضعیت شما باشد.

سوالات متداول

  • شخصیت درونگرا چه ویژگی هایی دارد؟
افراد درونگرا به محرک‌ های درونی پاسخ بهتری میدهند و تمایل دارند بیشتر درگیر افکار، احساسات و شناخت درونی خودشان باشند.
  • شخصیت برونگرا چه ویژگی هایی دارد؟
شخصیت برونگرا به طور کلی به افرادی مربوط میشود که تمایل به جنب و جوش، فعالیت ‌های جمعی و تعامل با محیط بیرونی در آنها خیلی بیشتر از افراد درونگرا میباشد.
  • تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا چگونه امکان پذیر است؟
نقاط ضعف شخصیت خودتان را بشناسید. در فعالیت های اجتماعی شرکت کنید. روابط بین فردی خودتان را گسترش دهید و کمی ریسک کنید.

سخن پایانی

تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا یک شبه امکان پذیر نیست. هر ویژگی که در وجود ما نهادینه شده است، مطمئنا تحت تاثیر تجربیات اولیه ما قرار گرفته است. شاید تغییر فرد درونگرا به برونگرا کار ساده ای به نظر نرسد، اما امکان پذیر است. اگر هنوز نمیدانید که شخصیت شما جزو کدام ویژگی است می توانید از تست خودشناسی MBTI که در سایت رادیوبینا به صورت اختصاصی قرار گرفته است، استفاده نمایید. اگر ما نسبت به چیزی که هستیم و پذیرش داشته باشیم و تلاش کنیم که نقاط ضعف شخصیت خودمان را به نقاط قوت تبدیل کنیم، قطعا در تغییر شخصیت از درونگرا به برونگرا موفق عمل خواهیم کرد. به نظر شما عزیزان، از چه راه دیگری میتوانیم برونگرا شویم؟ ما را با نظرات خود در ارتقای این مطلب یاری کنید.
ترجمه و گردآوری رادیوبینا

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند
امتیاز شما :

آخرین مطالب

غذا های حاوی کلاژن و موثر در سلامت پوست، مو و استخوان
غذا های حاوی کلاژن و موثر در سلامت پوست، مو و استخوان
کدام مکمل ها برای بدن ضروریه؟
کدام مکمل ها برای بدن ضروریه؟
برنامه چهار هفته ای برای کاهش قند خون
برنامه چهار هفته ای برای کاهش قند خون
رابطه افسردگی در زنان با کمبود ویتامین ها
رابطه افسردگی در زنان با کمبود ویتامین ها
شش ماده خوراكى خطرناك براى مغز و آلزايمر
شش ماده خوراكى خطرناك براى مغز و آلزايمر
ElGrandeToto - 7elmet Ado 6(MP3_320K)