فرکانس ۴۳۲ هرتز

فرکانس ۴۳۲ هرتز

19364 نفر
دسته بندی: نوروساینس و نوروسایکولوژی | عصب روانشناسی + پادکست رایگان

فرکانس ۴۳۲ هرتز چیست؟

اخیرا برخی در حوزه سلامتی مدعی هستند که گوش دادن به موسیقی که روی فرکانس ۴۳۲ هرتز تنظیم شده، افراد را سرشار از آرامش می‌کند و روی سلامت جسمی و روحی تاثیر می‌گذارد؛ زیرا فرکانس ۴۳۲ هرتز برگرفته از هارمونیک طبیعت است. تا جایی که رودولف اشتاینر فیلسوف و ادیب اتریشی بیان می‌کند که "موسیقی مبتنی بر 432 هرتز از بشریت در مسیر آزادی معنوی حمایت می‌کند."
آیا می‌دانستید موسیقی‌هایی که در طول روز گوش می‌دهیم و اصطلاحا روی بورس هستند، روی فرکانس 440 هرتز تنظیم شده‌اند؟! کافی است که هشت هرتز فرکانس کاهش یابد تا ذهن و جان ما رفاه و آرامش را تجربه کند؛ زیرا باز هم تکرار می‌کنیم که این فرکانس برگرفته از نظم طبیعت است و کمک می‌کند تا بدون و روح ما به نوبه خود منعطف‌تر شود. خلاقانه‌تر عمل کند و مهمتر از همه اینکه با جهان هستی در صلح و آشتی باشد. همچنین به آزاد شدن انرژی منفی منجر شود و به راحتی فرد را در یک حالت آرامش طبیعی قرار دهد. در ادامه بیشتر درباره فرکانس ۴۳۲ هرتز صحبت می‌کنیم؛ همراه ما شوید.

TunePocket-Unwind-432-Hz-Binaural-Music-5min
 

بخشی از فرکانس ۴۳۲ هرتزارتباط مستقیم فرکانس ۴۳۲ هرتز با سلامتی

 در ابتدا باید بیان کنیم که همه موسیقی‌هایی که اکنون به صورت روتین گوش می‌کنیم روی فرکانس 440 هرتز تنظیم شده است، اما اخیرا برخی از موسیقی‌دانان ادعا می‌کنند که موسیقی تنظیم شده بر فرکانس ۴۳۲ هرتز تاثیراتی بر سلامتی بدن و روح انسان دارد، اما در صورتی که در کنار یک سبک زندگی سالم باشد. یعنی صرف گوش دادن به فرکانس 432 هرتز به تنهایی منجربه رسیدن به آرامش روحی نخواهد شد.
موسیقی تنظیم شده با فرکانس ۴۳۲ هرتز در مقایسه با 440 هرتز آرام‌تر و ملایم‌تر است و با توجه به اینکه نت‌ها وضوح بیشتری دارند، گوش دادن به آن نیز راحت‌تر است. معمولا برای مدیتیشن موسیقی کوک شده با فرکانس ۴۳۲ هرتز، نواخته می‌شود؛ زیرا برای بدن و ذهن آرامش‌بخش است و از نظر هماهنگی نیز در مقایسه با 440 هرتز، لذت‌بخش‌تر است.
مثلا مردم هنگام بازی و ورزش، با گوش دادن به موسیقی تنظیم شده روی فرکانس ۴۳۲ هرتز، احساس آرامش و شادی بیشتری را تجربه می‌کنند. این موسیقی و فرکانس، افراد را به اتحاد جهانی دعوت می‌کند و برای گوش دوستانه‌تر است و احساس آرامش بیشتری برای بدن و ذهن ایجاد می‌کند.

مزایا و فواید 432 هرتز چیست؟

 این فرکانس در مقایسه با فرکانس 440 هرتز فواید و مزایایی برای سلامت انسان به همراه دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:
  1. به رها شدن فرد از استرس و هر نوع تنشی کمک می‌کند و ذهن را به طور طبیعی با آرامش پیوند می‌دهد.
  2. خود آگاهی را بیشتر می‌کند و بدن را با طبیعت پیوند می‌دهد.
  3. با توجه به نت‌های هارمونیک و طبیعی فرکانس ۴۳۲ هرتز در مقابل 440 هرتز، به ترشح هورمون‌های شادی یعنی سروتونین و اندورفین به طور طبیعی کمک می‌کند. این دو هورمون فشار و ضربان قلب را ثابت نگه می‌دارند.
  4. موسیقی مبتنی بر فرکانس ۴۳۲ هرتز به رفع انرژی‌ها و افکار منفی در مغز کمک می‌کند و همانند یک عنصر شفابخش و آرامش‌دهنده افکار سمی و منفی را از ذهن دور می‌کند.
  5. مدیتیشن با موسیقی ساخته شده با فرکانس ۴۳۲ هرتز به خاطر ایجاد حس آرامش، تمرکز را افزایش می‌دهد و به دنبال آن احساس رضایت و شادی نیز بیشتر می‌شود.
  6. جالب است بدانید که گوش دادن به چنین موسیقی، کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد و به افراد کمک می‌کند تا بیشتر بتوانند بخوابند. با توجه به اینکه خواب کافی جزو سبک زندگی سالم است، گوش دادن به این موسیقی می‌تواند به بزرگسالانی که اختلال خواب یا کم‌خوابی دارند، کمک کند.
  7. برخی هم باور دارند که فرکانس ۴۳۲ هرتز از فرکانس 8 هرتز رزونانس شومان (Schumann Resonance) که ارتعاش زمین است، طنین‌انداز می‌شود. این فرکانس به افراد کمک می‌کند تا با طبیعت بهتر ارتباط بگیرند و احساس آرامش بیشتری را تجربه کنند. (دلیل ادعا هم این است که مغز انسان از فرکانس زمین کمک می‌گیرد و هماهنگ می‌شود؛ سپس در کل بدن طنین‌انداز می‌شود و در نتیجه به رفع و برطرف شدن انسدادهای ذهن و بدن کمک می‌کند.
  8. برخی از روان‌درمانگران برای بهبود حافظه و درمان بیماران مبتلا به آلزایمر از موسیقی برای بازیابی مغز استفاده می‌کنند. آن‌ها چنین ادعا می‌کنند که از فرکانس ۴۳۲ هرتز برای بازگردان خاطرات افراد دچار آلزایمر استفاده و آزمایش کرده‌اند.
  9. برخی هم باور دارند که چنین موسیقی می‌تواند به بهبود و بازیابی مهارت‌های حرکتی افراد دچار سکته نیز کمک کند.
  10. موسیقی از فرکانس‌ها ساخته شده است. فرکانس‌های یک قطعه موسیقی بر احساسات واکنش‌های مغز ما تأثیر می‌گذارد که بستگی به ترکیب فرکانس‌های آن قطعه دارد. فرکانس 432 در یک فرد احساس آرامش عمیقی ایجاد می‌کند. موسیقی با فرکانس 432 هرتز اطمینان می‌دهد که مغز با فرکانس زمین هماهنگ و تنظیم شده است.
در انتها باز هم تاکید می‌کنیم که مزایای این فرکانس با داشتن یک سبک زندگی سالم که شامل رژیم غذایی سالم، ورزش و عدم مصرف دخانیات است، نتیجه خواهد داد.

نحوه استفاده از فرکانس ۴۳۲ هرتز

برای استفاده از موسیقی با فرکانس 432 هرتز بهتر است یک دوره حداقل 21 روزه را در نظر بگیرید و هر روز در زمانی که محیط اطراف شما در سکوت است، به آن گوش دهید. برخی توصیه می‌کنند که در برنامه صبحگاهی خود گوش دادن به این موسیقی را بگنجانید. برخی هم باور دارند که گوش دادن به این نوع موسیقی با هدفون می‌تواند تاثیر عمیق‌تری بر روح و جان افراد بگذارد و آرامش روحی بیشتری به ارمغان آورد.

نحوه تهیه فرکانس ۴۳۲ هرتز

برای تهیه فرکانس 432 هرتز می‌توانید به سایت رادیو بینا مراجعه و به صورت قانونی از آن استفاده کنید. هر چند که در سطح اینترنت موسیقی‌هایی یافت شود که بر روی 432 هرتز تنظیم شده‌اند، اما نکته اینجاست که درصد صحت آن‌ها کمی جای تامل و بحث دارد.
گروه رادیو بینا با تحقیق گسترده از منابع معتبر موسیقی‌هایی که تاثیر چشمگیری روی حافظه و تمرکز دارد را جمع‌آوری کرده‌اند و در اختیار شما عزیزان قرار داده‌اند.

سوالات متداول
تاثیرات فرکانس 432 هرتز چیست؟
گوش دادن به موسیقی که روی 432 هرتز تنظیم شده است باعث ایجاد احساس آرامش می‌شود؛ زیرا این یک موسیقی برگرفته از طبیعت است که انسان را با محیط اطراف آشتی می‌دهد و منعطف‌تر می‌سازد.
فرکانس 440 هرتز چیست؟
همه موسیقی‌هایی که امروز گوش می‌دهیم روی فرکانس 440 هرتز تنظیم شده‌اند که برخی باور دارند افراد و جهان هستی را به سمت افسرده و تنها شدن سوق می‌دهد.
نحوه دانلود فرکانس 432 هرتز چگونه است؟
برای دریافت این فرکانس و استفاده از آن می‌توانید به سایت رادیو بینا مراجعه و موسیقی‌هایی که حاصل تحقیقات گسترده تیم از منابع معتبر است را دانلود کنید. این فایل برای همیشه در دسترس شما خواهد بود.
بهترین زمان استفاده از فرکانس 432 هرتز چه زمانی است؟
هر زمانی که مایل هستید و شرایط مهیا باشد می‌توانید به موسیقی 432 هرتز گوش دهید. برخی توصیه می‌کنند که در برنامه صبحگاهی خود قرار دهید، این کاملا به شرایط شما بستگی دارد. بهتر است که در گوش دادن به موسیقی تنظیم شده بر این فرکانس، مداومت داشته باشید و سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید.
منبع:
📌در ادامه میتونید از 2 پکیج موسیقی رادیوبینا دیدن فرمایید.
موسیقی بینورال (باینرال) مناسب برای تمرکز

موسیقی بینورال (باینرال) مناسب برای تمرکزفرکانس های موثر خواب و یوگا نیدرا

فرکانس های موثر خواب و یوگا نیدرا
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند
امتیاز شما :
حسین
1403-1-26 03:45:36

عالی بود ممنون از اطلاع رسانیتون🫶🫶🙏🙏

آخرین مطالب

غذا های حاوی کلاژن و موثر در سلامت پوست، مو و استخوان
غذا های حاوی کلاژن و موثر در سلامت پوست، مو و استخوان
کدام مکمل ها برای بدن ضروریه؟
کدام مکمل ها برای بدن ضروریه؟
برنامه چهار هفته ای برای کاهش قند خون
برنامه چهار هفته ای برای کاهش قند خون
رابطه افسردگی در زنان با کمبود ویتامین ها
رابطه افسردگی در زنان با کمبود ویتامین ها
شش ماده خوراكى خطرناك براى مغز و آلزايمر
شش ماده خوراكى خطرناك براى مغز و آلزايمر
ElGrandeToto - 7elmet Ado 6(MP3_320K)